Program 48. Konferencji Naukowo–Technicznej Radiolokacji

  • = Godzina
  • = Prelegent
  • = Tytuł wystąpienia
  1. Rejestracja uczestników

    11.00 - 12.00
      • 12.00 - 12.50
      • SESJA A: przewodniczy J. Miłosz
      • A.1         Powitanie gości i otwarcie obrad – Prezes  PIT-RADWAR S.A. R. Kowalczyk

        A.2         Nowe technologie radarowe w realizowanych w kraju projektach rozwojowych /P. Dyderski, M. Sankowski/

        A.3.        Programy modernizacji systemu OPL i PR realizowane w PGZ stymulatorem nowych rozwiązań sensorów radiolokacyjnych /M. Borejko/

      • 12.50 - 14.10
      • SESJA B: przewodniczy B. Smólski
      • B.1         System pozyskiwania SpW w świetle polityki zbrojeniowej /płk K. Dymanowski /

        B.2         Technologie radiolokacyjne w planie rozwoju rozpoznania  radiolokacyjnego /płk D. Krzywdziński/

        B.3         Współdziałanie radarów w systemie rozpoznania ZROP nowej generacji /gen. bryg. S. Mordacz, płk T. Jakusz/

        B.4         Wykorzystanie technologii radiolokacyjnych w zabezpieczeniu pola walki /A. Witczak, A. Kawalec, M. Łuszczyk, J. Miłosz/

  2. PRZERWA OBIADOWA

    14.10 – 15.00
      • 15.00 – 16.30
      • SESJA C: przewodniczy A. Kawalec
      • C.1       Walka radioelektroniczna – zagrożenia, propozycje rozwiązań /M. Smolarczyk, K. Kulpa, P. Dyderski/

        C.2       Radiolokacja pasywna  i jej możliwości w rozpoznaniu sytuacji powietrznej /K. Kulpa, P. Samczyński, T. Brenner,  M. Malanowski, L. Lamentowski/

        C.3       Fuzja wielopasmowych danych radarowych – nowa jakość w rozpoznaniu /T. Brenner, L. Lamentowski, P. Samczyński, M. Malanowski/

        C.4       Wprowadzenie systemu IFF MARK XIIA do SZ RP – nowa jakość identyfikacji, wyzwania i oczekiwania /A. Nawrot, P. Dąbrowski, M. Myszka, M. Pakowski/

  3. PRZERWA

    16.30 – 16.50
      • 16.50 – 18.20
      • SESJA D: przewodniczy A. Witczak
      • D.1       PET-PCL obecny status i perspektywa rozwoju /T. Brenner, L. Lamentowski, R. Mularzuk, W. Dyszyński/

        D.2       Wyzwania technologiczne w radarach AESA pasma metrowego-przykład P-18PL /A. Modrzewski, M. Krawczyk/

        D.3     Mobilny trójwspółrzędny radar  dalekiego zasięgu WARTA – weryfikacja innowacyjnych rozwiązań technologicznych /P. Szymański/

        D.4         BYSTRA – przykład realizacji prac b+r na potrzeby SZ RP /T. Rutkowski, M. Brzozowski, M. Sankowski, M. Michalczewski/

      • 18.20 – 19.20
      • PANEL DYSKUSYJNY „ System pozyskiwania SpW – stan obecny i oczekiwane kierunki
  4. Uroczysta kolacja

    19.30 - 23.00
      • 8.30 – 9.50
      • SESJA E: prowadzący M. Sankowski
      • E.1         Nowoczesne technologie w projektowaniu i wytwarzaniu lamp mikrofalowych /M. Błażejewicz, W. Wiejak, D. Baczewski, E. Szkop/

        E.2       Interaktywne instrukcje multimedialne jako narzędzie pozyskiwania wiedzy z zakresu eksploatacji, użytkowania , obsługi oraz napraw sprzętu radiolokacyjnego /A. Kurzeja/

        E.3          Rozwój radaru w cyklu życia jako reakcja na zmiany potrzeb użytkownika na przykładzie radaru NUR-15 /A. Mędrzak, A. Modrzewski/

        E.4       Technologie radarowe w zastosowaniach kosmicznych / M. Smolarczyk , A. Witczak,  A. Kawalec/

  1. PRZERWA

    9.50 -10.10
      • 10.10 – 11.30
      • SESJA F: prowadzący P. Dyderski
      • F.1          Innowacyjne rozwiązania techniczne w radarze BYSTRA /D. Meszyński, M. Meller, M. Kwiatkowski, T. Rutkowski/

        F.2          Rozwój technologiczny radarów w paśmie C /J. Wiśniewski, T. Rutkowski, M. Meller, M. Sankowski/

        F.3          Planowanie, koordynacja I współpraca sensorów na polu walki /M. Sankowski, T. Rutkowski, A. Kątcki, J. Chrobak/

        F.4          Sensor radarowy inteligentnego antypocisku do zwalczania pocisków przeciwpancernych / A. Kawalec, T. Rutkowski,  J. Jarzemski/

      • 11.30 – 12.50
      • SESJA G: prowadzący K. Kulpa
      • G.1         DMPAR – algorytmy działania, wyniki badań symulacyjnych, wyniki badań poligonowych /T. Brenner, L. Lamentowski, R. Mularzuk, W. Dyszyński/

        G.2         Stosowanie   metody wskazywania obiektu  w DMPAR – analiza jakości wykrywania i lokalizacji /T. Brenner, L. Lamentowski, R. Mularzuk, W. Dyszyński/

        G.3         Kognitywne wykorzystanie szerokopasmowego sygnału zakłócającego i wybrane wyniki badań symulacyjnych w systemie PCL w warunkach WRE /R. Mularzuk, T. Brenner, L. Lamentowski, W. Dyszyński/

        G.4         Techniki detekcji i identyfikacji obiektów SSL /W. Dyszyński, T. Brenner, L. Lamentowski, R. Mularzuk/

  2. PODSUMOWANIE I ZAKOŃCZENIE 48. KNT RADIOLOKACJI

    12.50 – 13.20
  3. OBIAD

    13.20 – 14.00